Czym należy się kierować wybierając meble do biura?

Czym należy się kierować wybierając meble do biura

Jeżeli zamierzasz urządzić biuro, musisz pamiętać o kilku zasadach, które uchronią Cię przed popełnieniem dekoratorskiej gafy oraz odstraszeniem potencjalnych kontrahentów. W tym artykule powiemy Ci na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze mebli, a czego zdecydowanie unikać. Jesteś ciekawy? Zapraszamy do przeczytania.

Jakość idzie w parze z ceną

Urządzając miejsce pracy dla siebie, bądź zaplecze dla swoich pracowników najpewniej chcesz zminimalizować koszta. Liczy się przecież to co Twoja firma ma do zaoferowania, a nie anturaż biura. Nic bardziej mylnego. Wygląd biur świadczy o standardach jakie wyznacza Twoja firma. Inwestując w porządne meble, dajesz znak iż przedsiębiorstwo, które prowadzisz inwestuje tylko w jakościowe przedsięwzięcia. Ponadto pokazujesz przez to jakim szefem jesteś. Fundując zatrudnianym pracownikom godne miejsca do pracy z nowoczesnym wyposażeniem informujesz, iż jesteś człowiekiem poważnym i godnym zaufania. Dlatego musisz wziąć pod uwagę, że dobrze wykonane meble nie należą do najtańszych. W szczególności wpływ na to mają materiały, przy pomocy których zostały wyprodukowane. Raczej, zrezygnuj z pomysłu zakupienia biurek wykonanych z płyty meblowej czy metalu. Postaw na solidne drewno bukowe, bądź dębowe, a metalowe pozostaw jedynie elementy. Nie polecam, również zakupywania szklanych blatów, być może wyglądają one ekskluzywnie, ale nie są praktyczne. Ty, natomiast musisz skupić się na tym by urządzane przez Ciebie miejsce było jak najbardziej zdatne do pracy.

Wilk syty i owca cała

Jeżeli już jesteśmy w temacie funkcjonalności, to zdecydowanie musisz wybrać modele, które posiadają funkcje regulacyjne. Zarówno, jeżeli chodzi o biurka jak i krzesła weź pod uwagę te, które mają regulowaną wysokość. Jest to dobre rozwiązanie z dwóch powodów. Po pierwsze w ten sposób dbasz o poprawną postawę ciała pracowników. Po drugie, możesz sobie pozwolić na stworzenie jednolitej linii wyposażenia, zarówno pod względem stylu, jak i kolorystki. Dzięki możliwości regulowania, zamówisz jednakowe meble do każdego pomieszczenia, bez względu na wzrost osób, które z nich korzystają.

Zdrowe miejsce do pracy

Innym sposobem na pokazanie jakim dobrym szefem jesteś, będzie zakupienie mebli posiadających certyfikaty zgodne z derektywami europejskimi. Zawsze szukaj  mebli u producentów o niezszarganej opinii. Unikaj materiałów, które mogą wywoływać alergie albo być niekomfortowe w użytkowaniu. Pracownik, który wykonuje swoje zadania w odpowiednich warunkach działa zdecydowanie szybciej i efektywniej, a Ty w ten sposób możesz tylko zyskać. Uchroni Cię to, także przed zażaleniami ze strony podwładnych. Działając zgodnie z prawem i własnym sumieniem, nie mogą Cię zaskoczyć bezpodstawne oskarżenia lub pretensje. Zdrowe meble to nie tylko przebadane materiały, ale także odpowiednie parametry i wyprofilowanie. Odnośnie krzeseł, najważniejsze jest by posiadały regulację oparcia, a także wysokości siedziska. Nie zapomnij o wygodnych podłokietnikach oraz przynajmniej pięcioramiennej podstawie. W przypadku biurek najlepiej sprawdzą się modele narożne z możliwością regulacji blatu oraz stabilnym stelażem. 

Inwestycja na lata

Pamiętaj, również o tym by wybrać solidne umeblowanie. Meble biurowe są w użyciu każdego dnia, powinny, więc cechować się przede wszystkim nieścieralnością. Warto, również, by były one łatwe do czyszczenia oraz niezbyt wymagające jeżeli chodzi konserwację. Zakup mebli o wysokim wskaźniku odporności na czynniki mechaniczne, pozwoli Ci zatrzymać je na długie lata.